Samotna nad Malto
Nadmorska višina začetka strnjene snežne odeje: 1.950 m
Spet smo se odločili za Malto, na poti izberemo cilj. Vržemo pikado za Hochalmspitze, začnemo čez jez nato v smeri proti Oberlecherspitze, vendar na višini 2800 proti desni čez greben, najprej nekaj spusta pa super pršiču (par zavojev uživancije po globokem pršiču, do 50cm), nato pa prečka proti sedlu Preimlscharte in naprej proti vrhu. Nad 2900m smo hodili v oblaku in megli, nekje nad nami se je sicer v obrisih kazalo sonce, ampak tudi na vrhu nismo prebili meglenega pokrova. Smo sicer malo počakali, ker smo upali, da se bo razkadilo, ampak se ni. Na srečo smo po cca 100 višinskih metrih smučanja prebili meglo in se je začelo kazati sonce, tako da je bila smuka super. Nazaj čez sedlo, kjer gornjih 10 višinskih ni bilo smučljivih, nižje pa je že šlo. Potem pa naravnost po vpadnici proti Osnabrucker Hutte. Na izravnavi smo kolebali, ali naj še enkrat gremo nazaj preko sedla in se spustimo do jeza, pa se nam ni dalo v hrib in smo raje šli po ravnini. Našo odločitev smo precej obžalovali, saj se je cca 9km res vleklo, večino smo naredili na smučeh, zadnja 2km pa pešaka. Na koncu smo si bili edini, da tega kroga ne bomo hitro ponavljali.
Zadnja sprememba: 18.05.2026 ob 22:35
Poglej si še
Zakwa folk sem gor hod?






