Preveč slabega vremena...
Nadmorska višina začetka strnjene snežne odeje: 2.100 m
... v zadnjih desetih dneh, po obilnem sneženju. Pod ledenikom je novega vsaj 30 cm, nizke temperature so v zadnjem tednu poskrbele, da se sneg ni prav dosti preobrazil. Zjutraj je zgornjih 5 cm toliko kompaktnih, da se ne predira, pod to plastjo pa je mehko do "fundamentov". Nekako tako bi moralo biti sredi zime...
Pri jezu začnem s kolesom, po šestih kilometrih steza ne omogoča več kolesarjenja. V dobrih 15 minutah sem čez brv in na snegu. Do tja sem kasneje tudi prismučal. Spomladansko predelan je sneg samo čez dolino Kleinelendtal, čim se smer pristopa obrne na jug (pod ledenik), je že nov sneg, dobro sprijet s podlago ampak v teh temperaturah (zjutraj pri avtu 4 st.C, pri povratku 17 st. C), na malih naklonih počasen, kjer je bolj strmo pa odličen.
Smučati sem ob pol desetih začel pod vršnim delom, ker sem časovno lovil tršo in kompaktno podlago, na vrh nisem šel.
Čez ledenik odlična smuka, kjer je strm prehod na koncu ledenika je postajalo vse mehkejše (vzhodna stran), nižje proti pristopni dolini lepa smuka, je pa razen temperatur in pomanjkanja snega, smuka daleč od spomladanske...
Na Ankoglu nas je bilo danes pet, parkirišče pri jezu je malo da ne samevalo. Uravnava pod spodnjim žlebom izpod Kölnbreinspitze je smučljiva skorajda do parkirišča, Oberlerchespitze v spodnji krnici nima videti več uporabnega snega. S kolesom sem se pri vrnitvi zapeljal do Osnabrücker Hütte, dolina naprej proti dostopu za Hochalmspitze je kopna do spodnjih strmih prehodov, višje je videti odlično zasneženo.
Zadnja sprememba: 23.05.2026 ob 23:13
Poglej si še
Zaključna na Johanov breg











