Presenetljivo dobra smuka
Nadmorska višina začetka strnjene snežne odeje: 950 m
Ob klicu kolega v soboto sem bil nekoliko skeptičen, ker sem v nedeljo zjutraj v Planici pričakoval pol Slovenije, a sva začuda ob pol osmih parkirala tik pred začetkom ceste v Tamar. Na začetku vzpona proti Tamarju je še malo snežilo, a se je do Tamarja na severu zjasnilo, le Jalovec z okolico je bil še v oblakih. Mraz seveda pošten, a na srečo brez vetra. Vzpon do razcepa Ozebnik-Kotovo brez posebnosti. Ker gre za prvo turo to zimo, sem imel tempo ostarelega gamsa na paši, zato me ni motilo, ko sem se umikal iz smučine bolj našpičenim. Kolega je šel v Ozebnik, meni pa se je zdelo v njem že malo preveč ljudi, zato sem zavil desno proti Kotovem sedlu. Na prečnici je potegnil veter, zato sem dobil nekaj občutka, kako so se počutili polarni raziskovalci. Na koncu prečnice se je veter na srečo umiril. Se mi pa orosi oko, ko zagledam nedotaknjene flanke. Očitno je ponoči padlo nekaj snega, ki bo turi dodal kako zvezdico. Grem do konca smučine (po uri 2242mnv), nato pa izberem svojo špuro navzdol. Razmera res odlična. V glavnem grabnu že precej zvoženo, a se je dalo desno še najti nezvožene odseke.
Hvala kolegu, da me zbudil iz zimskega spanca.
Zadnja sprememba: 12.01.2026 ob 09:42
Poglej si še
Iskanje snega v sredogorju - bivše smušiče Kalič






