Pod Jalovcem se dobro smuča
Nadmorska višina začetka strnjene snežne odeje: 950 m
S pomočjo naglavne svetilke si zjutraj svetimo skorajda do koče v Tamarju. Obe strani, cesta in "tekaška" (špur za tek ni) sta odlični tudi za spust. Nad kočo je zaenkrat vse v okvirih markirane poti, nad gozdno mejo pa po lepih prehodih proti najstrmejšem delu in vstopu v ozebnik. Z Anžetom in Jero smo pod njim odvili v desno proti soncu in Kotovemu sedlu. Po nekaj odkljukih smo zapustili udobno sled, ki vodi na kup snega pod Mali Jalovec in zgazili proti najvišji točki sedla, kjer letna markirana steza zarije v skalovje (najbolj zahodno). Na nekaterih delih proti vrhu je veter naredil nekaj škode sicer še povsem suhemu snegu. Klože so nas usmerjevale čez najstrmejši del, tako da špura ni ravno za učbenike...
Smuka v nakazan pohleven graben proti bivaku odlična, na soncu tudi s fantastično vidljivostjo. Predno smo bili prenizko smo zasmučali v prečko in direkt "na glavo" prileteli na množice, ki so se še vzpenjale. Po dolini lepa smuka z nekaj več pozornosti napol pokritim skal. Do Tamarja "nadzvočne" reakcije v dobro zasneženi markirani poti.
V ne pomladanskih razmerah ena mojih boljših smučanj s Kotovega sedla.
Zadnja sprememba: 27.12.2025 ob 19:47
Poglej si še
Pejmo na Dolenjsko











