Po firnu z Rinke
Nadmorska višina začetka strnjene snežne odeje: 1.600 m
Uporabni sneg se začne cca 100vm nad Okrešljem. Pod Turskim žlebom sta 2 plazovini, ki se jim je dalo lepo izogniti. Kamenja na snegu v žlebu nobenega, niti drugje.
Z vrha Kranjske Rinke se je z nekaj muke še dalo odsmucati v edini ozki smeri z 2 nerodnima kložama z opastmi tik pod vrhom. Koroška rinka je smučljiva.
Dalje dol je zaradi manjka snega treba iskati prehode do vztopa v žleb.
V žlebu dosti suheha pršiča, nekje zbitega z zastrugi, drugje pa firn in kot po margarini. Nikjer ni bremzalo. Malo cez 10 štartal z vrha.
V žlebu je zjutraj konkretno difuzorsko pihalo, potem pa z višino vetra konkretno manj.
Hvala dvema Savinčanoma za fajn stopinje v žlebu!
Žleb bi priporočal, tudi Savinjsko sedlo je še izgledalo ok s pač klasično kopnim ozkom grlom.
Zadnja sprememba: 17.05.2026 ob 19:40
Poglej si še
40 frišnega











