Na zaključni “je bilo treba” 3x na vrh
Že nekaj let nisem bila na Schwartzhornu in zvabim še Petra, ki še ni bil, takoj je za.
Zjutraj si pomahamo s preostalo ekipco, ki se usmeri na Kölnbrein, midva pa s kolesi do izhodišča in takoj za mostom na pse. Na spodnji strminci srenači prav pridejo, zgoraj nadaljujeva po levi varianti, vzpon do vršnih skal “zmoti” rahlo izpostavljena prečka, kjer “po nepotrebnem” rahlo zdrsava….
Peter najprej sam na vrh, potem pa ponovi vajo še z mano (z mojimi smučkami na ramah - ja, včasih ni slabo z 20+ mlajšimi na ture hodit…) in ko jaz že odsmucam, odhiti ponovno na vrh po pozabljene rokavice…
Smučava po desni varianti (gledano navzgor), v prvi strminci kar ok, na izravnavi nekaj gnoja, spodaj pa vedno bolje. Prismuča se brez kakšnih prestopanj do potoka.
Fajn je bila tale letošnja zaključna, tudi ekipca s Kölnbreina je bila zadovoljna.
Lp vsem, Barbara
Zadnja sprememba: 10.05.2026 ob 20:04
Poglej si še
Severni rob Visokih Tur










